بازدید هیئت دانشگاه‌های عراقی از دانشکده مدیریت

۲۱ تیر ۱۴۰۱ | ۲۱:۰۵ کد : ۲۹۷۲۲ اخبار بین‌الملل
تعداد بازدید:۵۶
بازدید هیئت دانشگاه‌های عراقی از دانشکده مدیریت

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به ریاست جناب آقای دکتر طاهر روشندل اربطانی روز دوشنبه مورخ سه‌شنبه 21 تیرماه 1401 میزبان هیئت اعزامی از دانشگاه‌های وارث الانبیاء و الزهرا کشور عراق بود.
در این دیدار طرفین پس از معرفی دانشگاه‌های خود و ابراز خرسندی از فرصت ایجاد شده برای همکاری‌های آتی، به بررسی زمینه‌های موجود برای ارتقای تعامل بین دانشکده مدیریت و دانشگاه‌های نامبرده در کشور عراق پرداختند.
ریاست دانشکده مدیریت اعلام کرد که این دانشکده آمادگی دارد تا هم در حوزه آموزش‌های رسمی (در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین دکتری پژوهش‌محور) و هم در زمینه آموزش‌های ضمن خدمت و آزاد و برگزاری دوره‌های MBA و DBA، به‌صورت حضوری و مجازی و به زبان‌های انگلیسی و عربی نیازهای طرف عراقی را مرتفع نماید. وی همچنین افزود که دانشکده مدیریت آماده صدور مدارک دبل با همتایان عراقی خود است.
نمایندگان دانشگاه‌های کشور عراق آقای دکتر ابراهیم سعید الحیاوی رئیس دانشگاه وارث الانبیا، آقای دکتر محمد الطیف مدیر بین‌الملل دانشگاه وارث الانبیا، آقای دکتر حیدر التمیمی رئیس دپارتمان آموزش بخش عتبات عالیات و آقای دکتر زهیر المنکوشوی معاون علمی دانشگاه الزهرا، در این دیدار سؤالات و پیشنهادهای خود جهت ارتقا کیفیت این همکاری را مطرح نموده و تشکیل گروه‌های پژوهشی به‌منظور انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، تبادل اساتید و دانشجویان، برگزاری همایش‌های مشترک، عقد تفاهم‌نامه برای برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت برای دانشجویان و فارغ‌التحصیل عراقی آماده ورود به بازار کار را از اولویت‌های خود در همکاری با دانشکده مدیریت برشمردند.
در این جلسه همچنین مقرر شد که به‌منظور تنظیم و نهایی‌سازی تفاهم‌نامه همکاری مشترک کارگروهی از نمایندگان دو طرف تشکیل گردد.

کلید واژه ها: عراق دانشگاه عراقی بین الملل