برگزاری مراسم اعلام تیم‌های برتر اختتامیه دومین دوره رویداد نوآورشو در دانشکده مدیریت

۲۳ تیر ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۵ کد : ۲۹۵۸۶ اخبار پژوهش و فناوری
تعداد بازدید:۷۸
برگزاری مراسم اعلام تیم‌های برتر اختتامیه دومین دوره رویداد نوآورشو در دانشکده مدیریت

اختتامیه دومین دوره نوآورشو در دانشکده مدیریت برگزار شد. در این رویداد که در روز چهارشنبه ۲۲ تیر ماه از ساعت ۱۶ الی ۱۹ در سالن همایش الغدیر واقع در دانشکده مدیریت برگزار شد. هشت تیم راه یافته در مرحله نهایی به رقابت برای کسب عنوان اول تا هشتم پرداختند.

در ابتدای این مراسم و بعد از پخش سرود و قرآن و خیر مقدم توسط مجری برنامه در ابتدا آقای دکتر داتیس خواجه ئیان معاونت محترم پژوهش و فناوری دانشکده مدیریت به توضیحاتی در حوزه سیاست‌های جدید معاونت پژوهشی مبنی بر فاصله گرفتن از مدیریت متمرکز و حرکت به سمت همکاری مشترک با دانشجویان در بهبود امور دانشکده و گسترش فعالیتهای نوآورانه در دانشکده اشاره کردند.

در ادامه آقای دکتر محمدیان معاون محترم آموزشی و سرپرست مرکز نوآوری کسب وکار دانشکده مدیریت به توضیحاتی درباره برنامه‌های جدید مرکز نوآوری کسب وکار دانشکده در راستای حمایت از دانشجویان و اساتید نوآور و خلاق پرداختند. ایشان از فراهم‌ شدن زمینه استقرار و رشد تیم‌های نوآور با محوریت دانشجویان و اساتید دانشکده در فضای موجود مرکز نوآوری جهت راه اندازی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف حل مشکلات و مسائل مدیریتی کشور خبر دادند و در ادامه به گزارشی از فرآیند برگزاری رویداد نوآور شو ۲ و لزوم برگزاری مستمر این رویداد در آینده بصورت تخصصی و فصلی حداقل ۴ رویداد در هر سال پرداختند.

در ادامه این رویداد نوبت به داوری طرح‌ها رسید و هشت تیم شرکت کننده به ارائه ایده‌های خود به صورت یک فرآیند پیچ دک در مدت زمان ۱۰ دقیقه و پاسخگویی به سوالات داوران که شامل اعضای محترم کمیته نوآوری دانشکده ( آقایان دکتر سلام زاده - دکتر مختارزاده گروسی - دکتر جلیل حیدری) و آقای دکتر ذوالفقارزاده مسئول دفتر نوآوری حکمرانی (به عنوان داور افتخاری) و با حضور آقای دکتر نرگسیان معاونت محترم دانشجویی و فرهنگی به عنوان نماینده هیئت رییسه دانشکده پرداختند.

 براساس ارزیابی انجام شده توسط کمیته داوران تیم های برنده این رویداد به شرح زیر مشخص گردید:

 تیم اول: مشاوره آنلاین (جوونه)

 تیم دوم: اشتراکی

تیم سوم: چت بات

تیم چهارم: دیزاین یور دریم

تیم پنجم: رزرو پارکینگ

تیم ششم: کپی تریدینگ

تیم هفتم: یوتی تاک

تیم هشتم: هوش یار

 

 لازم به ذکر است علاوه بر اعطای جوایز نقدی و تقدیر از کلیه هشت تیم برتر این رویداد، سه تیم اول این رویداد فرصت استقرار در مرکز نوآوری کسب و کار دانشکده را بدست آوردند. حامیان مادی و معنوی این رویداد عبارت بودند از: شرکت تارا، شرکت اسپرینگر، پلتفرم نوآوید، مدرسه کسب و کار اسپرلوس، شرکت راچونه، شرکت اینوتولز،  بنیاد حامیان دانشگاه تهران و دفتر نوآوری حکمرانی دانشکده که در پایان مراسم از آنها نیز تقدیر و تشکر به عمل آمد.

فرآیند رویداد نوآور شو به شرح زیر انجام پذیرفت:

  1. نیمه دوم اردیبهشت ماه 1401 اعلام فراخوان عمومی صورت گرفت.
  2. شانزدهم خرداد ماه بیست تیم با ارایه ‌های اولیه در این رویداد شرکت کردند.
  3. بیستم خردادماه جهت توانمندسازی تیم‌ها سه کارگاه در ‌های ارزیابی ایده، طراحی مدل کسب و کار و نحوه ارایه پیچ دک برگزار گردید.
  4. سی و یکم خردادماه طرح نهایی تیم‌های شرکت‌کننده ارسال گردید.
  5. هفتم تیرماه داوری مرحله اول طرح‌ها توسط کمیته نوآوری و کارآفرینی دانشکده صورت گرفت و  ۸ تیم برتر انتخاب گردید.
  6. خاتمه رویداد در تاریخ بیست و دوم تیر ماه با داوری نهایی و انتخاب سه تیم برتر و اهدای جوایز.

کلید واژه ها: مرکز نوآوری رویداد نوآورشو