نشست هیئت رئیسه دانشکده با دانشجویان

۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۲:۱۵ کد : ۲۷۴۹۵ اخبار فرهنگی و دانشجویی
تعداد بازدید:۱۱۵
نشست هیئت رئیسه دانشکده با دانشجویان

امروز یکشنبه 4 اردیبهشت جلسه گفتگوی دانشجویان با اعضای هیئت رئیسه دانشکده برگزار شد. ابتدا دانشجویان به طور آزاد سئوالهای خود را مطرح کردند و سپس هر یک از معاونان دانشکده به سئوالهای مربوط به حوزه خود پاسخ دادند.
در حوزه آموزش سئوالها حول کیفیت ضعیف تدریس برخی اساتید، برنامه‌های قدیمی برخی رشته‌ها و مشابهت برخی درسها با همدیگر و نیز پیشخوان آموزش بود. خانم دکتر مشایخی معاون آموزش دانشکده بر اهمیت ارزیابی پایان ترم دانشجویان در تصمیم به کارگیری استادان مدعو تاکید کردند و شرط نمره بالای ارزیابی دانشجویان برای ارتقای اعضای هیئت علمی دانشکده را یادآور شد. او به اهمیت ارتباط دانشجویان با مدیران گروه نیز تاکید کرد و مدیر گروه را مهمترین پاسخگوی مسائل آموزشی دانشجویان دانست.
در حوزه پژوهش و فناوری پرسشها حول رویدادهای ارتباط با صنعت، کارآموزی و ساعت کار کتابخانه بود. دکتر داتیس خواجه‌ئیان معاون پژوهش و فناوری دانشکده ارتباط با صنعت را محور این دوره دانست و به تفاهم‌نامه‌های اخیر دانشکده که در همگی کارآموزی دانشجویان ذکر شده اشاره کرد. همچنین به نظارت دقیق بر کیفیت کارآموزی تاکید کرد. او به رویداد لیگ بازیهای کسب و کار در 24 اردیبهشت و رویدادهای پیش رو که توسط دفتر ارتباط با صنعت در حال برنامه‌ریزی است اشاره کرد. درباره ساعت کار کتابخانه هم به تمدید دائمی آن تا ساعت 18 اشاره کرد و حتی امکان افزایش آن تا ساعت 20 را هم در صورت استقبال دانشجویان و تامین نیروی کاری میسر دانست. همچنین کار دانشجویی در کتابخانه و انفورماتیک را منبعی برای افزایش ساعتهای خدمت‌رسانی دانست.
دکتر عباس نرگسیان معاون دانشجویی فرهنگی در امتداد بحث کار دانشجویی به رقم کمی اشاره کرد که در دوره ریاست قبلی دانشگاه تهران تصویب شده و ذکر کرد که برای افزایش آن در دوره اخیر تلاش در جریان است. او در زمینه کد پوشش به مطالعات انجام شده در معاونت فرهنگی دانشگاه روی دانشگاه‌های بین‌المللی اشاره کرد. همچنین به اهمیت حضور تشکلها در آموزشهای دانشجویی تاکید کرد.
دکتر کرمی معاون اداری و مالی در پاسخ به سئوال درباره فضای دانشجویان به بازگشایی ناگهانی دانشکده اشاره کرده و قول داد که در مهرماه فضای متفاوتی مشاهده خواهد شد. او بحران آب کشور را دلیل تغییر جنس چمنهای دانشکده دانست. درباره گرم بودن برخی کلاسها نیز به تغییر درجه حرارت پیش از موعد اشاره کردند و قول تمهیدات لازم برای روشن کردن تجهیزات سرمایشی زودتر از زمان متعارف فصل را دادند.

آقای دکتر منوچهر انصاری مشاور بین الملل دانشکده درباره فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان از جمله بورسهای اراسموس توضیحاتی دارند و دانشجویان را به مراجعه به دقتر خود برای پیگیری این فرصتها دعوت کردند.

در نهایت رئیس دانشکده آقای دکتر طاهر روشندل اربطانی توضیحاتی درباره وضعیت توسعه دانشکده و شرایط ساخت و سازهای جدید ارائه کرد. او تاکید کرد که تلاش می‌شود ساخت و سازها با کمترین مزاحمت برای دانشحویان انجام شوند و ترجیحا در تابستان اغلب کارهای پرسرو صدا انجام شوند. درباره کمد دانشجویان به مشکلات قبلی اشاره کرد و افزود که تدابیری برای این امر اندیشیده خواهد شد. او با ولی‌نعمت دانستن دانشجویان به اهمیتی که هیئت رئیسه به ایجاد فضای شاد و مناسب برای دانشجویان قائل است تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که پس از این ترم استثنائی که نیمی مجازی و نیمی همراه با بازگشایی بود، ترم آینده شرایط بهتری برای دانشجویان فراهم شود.
جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت