اعضای هیات علمی    کارکنان    ورود به سایت

- شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

مرکز آموزش‌های کاربردی

- معرفی

یکی از وظایف مهم دانشگاه ها توانمندسازی اقشار مختلف جامعه و رفع مشکلات و درخواست های سازمان ها و دستگاه های اجرایی کشور     می باشد. با عنایت به محدودیت ظرفیت های موجود در سیستم رسمی آموزشی،ایجاد و توسعه جریان های متنوع آموزش های عمومی و تخصصی در دانشگاه ها امری ضروری است . با عنایت به این امر،مرکز آموزش های آزاد حرفه ای دانشکده مدیریت دانشگاه تهران  با هدف ارتقا و آگاهی مدیران کشور و توسعه کیفی مهارت های مدیریتی راه اندازی شده است . این مرکز در سالهای اخیر نیز با توجه به نیازهای روز افزون جامعه به دانش و مهارت های حرفه ای و کاربردی مدیریت به صورت جدی تری به برگزاری دوره های MBA ، DBA و دوره های کوتاه مدت با هدف ارتقاء سطح دانش و تخصصی کارکنان موسسات اقدام کرده است.

 

- چشم انداز

پیشتاز در تربیت و آگاهی بخشی هر چه بیشتر دانش مدیریت در کشور،متناسب با نیازهای جامعه و دستیابی به جایگاه برترین مرکز آموزش های حرفه‌ای و کاربردی مدیریت در کشور

 

-ماموریت

 • ارزش آفرینی در عرصه های ملی و بین المللی از طریق تربیت مدیران و کارشناسان حرفه ایی و بروزرسانی دانش و مهارت های مدیریتی آنان

-اهداف

 • بازآموزی و آموزش تکمیلی برای دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
 • آموزش تک درس برای متقاضیان
 • آموزش بر اساس درخواست نیاز و تقاضای جامعه
 • آموزش براساس روندهای جدید موضوعات آموزشی بصورت تخصصی و کاربردی مورد نیا بازار کار و صنعت
 • آموزش ضمن خدمت کارکنان سازمان های دولتی و غیر دولتی
 • آموزش دوره های تخصصی و تطبیقی با کارکردهای حرفه ایی

 

- راهبردها

 • عدم موازی کاری با آموزش های رسمی: دوره های آموزش آزاد،دوره های غیررسمی است که به صورت تخصصی و کاربردی اجرا می شود و برنامه های این دوره منطبق با آموزش های رسمی نمی باشد.
 • برگزاری حضوری و نیمه حضوری: دوره آموزش های آزاد این مرکز هم به صورت حضوری و هم نیمه حضوری قابل اجرا می باشد.
 • بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاه تهران و سایر دانشگاه ها : رویکرد دوره های آموزشی علمی کاربردی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ، بکارگیری اعضای هیئت علمی دانشگاه و اساتید با تجربه در جهت آمادگی بیشتر دانش پذیران در سطوح مختلف شغلی جامعه می باشد. این دوره ها جهت آمادگی هر چه بیشتر مدیران و کارکنان سازمان های مختلف دولتی و خصوصی در نظر گرفته شده است.

کاربردی و حرفه ای بودن دوره ها:دوره های برگزار شده توسط مرکز آموزش های حرفه ای ،به صورت کاملا کاربردی بوده،به طوری که امکان استفاده هر چه بیشتر از مطالب آموزشی جهت حل مسایل واقعی و چالش های مدیریتی مواجه شده در محیط های کاری توسط شرکت کنندگان فراهم می گردد.

فراهم بودن امکان برگزاری دوره ها در محل سازمان ها : از جمله فعالیت های این مرکز می توان به برگزاری دوره های تخصصی کاربردی در محل سازمان ها و ادارت خصوصی و دولتی مثل با نک ها، صنایع خودروسازی،شهرداری و......... اشاره کرد.

 • اعطای گواهی شرکت در دوره ها: در پایان هر دوره به شرکت کنندگان در دوره های آموزشی و سمینارهای تخصصی برگزار شده توسط مرکز،گواهی معتبر شرکت در دوره های آموزشی از سوی دانشگاه تهران اعطا می گردد.
 • استفاده از شیوه های مدرن آموزشی : به منظور کاربردی بودن دوره ها سعی شده است از روش ها و ابرازهای نوین آموزشی همچون نرم افزارهای بازی سازی ، شبیه سازی، مطالعات موردی و .......... حداکثر تلاش لازم صورت خواهد گرفت تا دوره ها منطبق با نیازها و شرایط اقتضایی هر یک از سازمان های دولتی و خصوصی به صورت کاملا انعطاف پذیر برگزار شود.
 • تعامل موثر با سایر موسسات آموزشی: مرکز آموزش های حرفه ای دانشکده مدیریت به عنوان هاب و سکوی آموزشی برتر در حوزه مدیریت و نیز در راستای بهره گیری از حداکثر ظرفیت و توانمندیهای سایر موسسات آموزشی کشور امکان مشارکت و همکاری موثر در برگزاری سمینارها و دوره های آموزشی جدید را دارد. به عنوان مثال می توان به همکاری با سازمان ها جهت برگزاری             همایش های تخصصی بین الملی مانند همکاری در برگزاری دومین مجمع جهانی مدیریت و مجمع جهانی تبلیغات،انعقاد قراردادهای تخصصی با سازمان ها و موسسات،همکاری با موسسات آموزشی در زمینه اجرای دوره های تخصصی و برگزاری دوره های MBA و DBA را می توان در زمره فعالیت های انجام گرفته و پیش روی این مرکز آموزشی برشمرد.

 

-فرآیند پذیرش در دوره های آموزشی مرکز آموزش های حرفه ای مدیریت

 • ثبت نام در کلیه دوره های آموزشی مرکز آموزش های حرفه ای ، دانشکده مدیریت تنها از طریق وب سایت های زیر امکان پذیر است

لازم به ذکر است برای پذیرش در دوره های کوتاه مدت نیازی به انجام مصاحبه نمی باشد و جهت اطلاعات در این خصوص بیشتر با شماره تلفن 021-88003087 تماس حاصل فرمایید.

محمدیان- ایوب

محمدیان- ایوب


 نام خانوادگی:  محمدیان
 نام:  ایوب
 سمت:  مسؤول آموزشهای کاربردی
 تحصیلات:  دکترا- استادیار
 تلفن:  61117720 (دفتر کار) - 61117698 (دفتر علمی)
 ایمیل:  mohamadian@ut.ac.ir
 اتاق:  ساختمان جنوبی- سمت شرقی (چپ)- اتاق 114

لینک دسترسی به رزومه استاد


عسگری- سهیلا

عسگری- سهیلا


 نام خانوادگی:  عسگری
 نام:  سهیلا
 سمت:  کارشناس آموزش‌های کاربردی
 تحصیلات:  کارشناسی ارشد
 تلفن:  61117720
 ایمیل:  asgariso@ut.ac.ir
 اتاق:  ساختمان جنوبی- ضلع شرقی (سمت چپ) نیم‌طبقه بالا- اتاق

ثبت نام از طریق وب‌سایتهای زیر:

نمایشگر یک مطلب

داوطلبان پس از ثبت نام اولیه در سایت مرکز به نشانی www.fmut.ir دعوت به مصاحبه خواهند شد و ثبت نام نهایی داوطلبان مشروط به قبولی در مصاحبه می باشد.

جهت مشاوره تلفنی و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 88332920  یا 88333117 تماس حاصل فرمائید.