- یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

خدمات مشاوره دانشجویی

خدمات دفترمشاوره

 مواجهه با مسائل مختلف زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی، مذهبی، حقوقی و …. چالش برانگیز و همراه با احساس نارضایتی، سردرگمی و اضطراب است. همه ما به تجربه دریافته ایم که به تنهایی قادر به ساماندهی مسائل مختلف زندگی نیستیم. گاهی ممکن است به منظور حل مشکل، از راهنمایی خانواده، دوستان و اطرافیان بهره مند شویم، اما دریافت کمک تخصصی، کنترل بهتر و سریع تر مشکل را با احتمال خطای کمتر میسر می سازد .

 ورود به دانشگاه و شروع دوره دانشجویی، به دلیل تغییرات عمده ای که درعرصه های مختلف زندگی برای فرد به وجود می آورد،امری تنش زا و هیجان انگیز است .در دسترس نبودن امکانات مالی، خانوادگی و مواجهه با مسائل جدیدی که مقتضی سن و شرایط دانشجویان است می تواند بهداشت روانی دانشجویان را تحت تاثیر قرار دهد.

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، با توجه به ضرورت های فوق و با هدف کمک به چنین مواردی در دی ماه سال 1631 به عنوان مدیریتی مستقل فعالیت خود را در مجموعه معاونت دانشجویی – فرهنگی آغاز نمود و در حال حاضر خدماتی را در زمینه مشاوره، روانشناسی، روانپزشکی، مددکاری و بهداشت روان به دانشجویان و کارمندان دانشگاه ارائه می دهد .

فعالیت های مرکز مشاوره را می توان به دو بخش الف، مشاوره و درمان ب، بهداشت روان تقسیم کرد. در بخش مشاوره ودرمان، متخصصان و کارشناسان روانشناسی، مشاوره، روانپزشکی و مددکاری آماده اند تا مراجعان را برای دستیابی به شرایط ذهنی و روانی مناسب تر و بانشاط تر یاری دهند. خدمات مشاوره به صورت مشاوره حضوری انجام می شود. پاسخ هایی که در اینجا به برخی پرسشهای متداول ارائه شده، شما را با ماهیت خدمات مشاوره بیشتر آشنا می کند.

در بخش بهداشت روان نیز خدماتی ا ز قبیل تدوین و انتشار بروشور، CD، کتاب و کتابچه ، برگزاری کارگاه ها و سمینار های آموزشی، انجام می پذیرد.

محرمانه بودن جلسه مشاوره

مطالبی که شما در اولین جلسه و در طی جلسات مشاوره مطرح می کنید، محرمانه است. در شرایط عادی، هیچ چیز، به کس دیگری، خارج از مرکز، بدون اجازه صریح شما، باز گو نمی شود . ندرتا، شرایطی وجود دارد که ما این حق را بر خود محفوظ می دانیم که محرمانه بودن را زیر پا بگذاریم. این موقعیت ها، فقط مواردی را شامل می گردد که مشخص شود، خطری جدی سامت شما یا دیگری را تهدید می کند. لطفا اگر سوالی در این زمینه دارید، با ما تماس بگیرید .

اطاعات مبتنی بر واقعیتی که در فرم اولیه مشاوره و سپس در جلسات مشاوره ارائه می دهید، ممکن است، درقالب آمارهای بدون نامی، درباره استفاده از خدمات مرکز، گرد آوری شود.درمواردی، جهت ارزیابی عملکرد مرکز و بررسی نظرات مراجعه کنندگان به مرکز، ممکن است پرسشنامه هایی، از طریق پست یا حضوری در اختیارشما قرار گیرد. شما می توانید این پرسشنامه ها را با نام یا بدون نام تکمیل کنید .

تعیین وقت مشاوره

 مسئول دفتر مشاوره، خانم دکتر شاهانی، روزهای یکشنبه و سه شنبه، از ساعت 9٫30 صبح الی 15٫30 بعد از ظهر آماده ارائه خدمات هستند. شما می توانید با مراجعه حضوری به دفتر یا با تماس تلفنی 02161117646، تعیین وقت نمائید و به این ترتیب امکان اولین ارتباط مشاوره ای را فراهم کنید.

آدرس: دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، ساختمان جنوبی(غربی)، روبروی آموزش، نیم طبقه پایین

 

مریم جعفری

دکتر شاهانی

تحصیلات: دکترا

رشته: روانشناسی