مشروح خبر یا مطلب:

کتابخانه- قوانین و مقررات

کتابخانه- قوانین و مقررات


قوانین و مقررات:

شرایط استفاده و امانت گرفتن کتابها

نوع مراجعین

تعداد مجاز کتاب امانتی

تعداد روزهای امانت

ملاحظات

اساتید

11جلد

28 روز

کتابخانه دانشکده 6 ج.،

کتابخانه مرکزی 3 ج.،

بین کتابخانه­ای 2ج.

دانشجویان دوره دکتری

9جلد

28 روز

کتابخانه دانشکده 5 ج.،

کتابخانه مرکزی 2 ج.؛

بین کتابخانه­ای 2 ج.

دانشجویان کارشناسی ارشد

9جلد

21 روز

کتابخانه دانشکده  ج.5،

کتابخانه مرکزی  2ج.،

بین کتابخانه­ای 2ج.

دانشجویان دوره کارشناسی

7جلد

15 روز

کتابخانه دانشکده 3ج.،

کتابخانه مرکزی 2ج.،

بین کتابخانه­ای 2ج.

کارکنان دانشگاه

7جلد

15روز

کتابخانه دانشکده 3ج.،

کتابخانه مرکزی 2ج.،

بین کتابخانه­ای 2ج.

 

شرایط استفاده از بخش‌ها

بخش

شرایط

بخش مرجع و نشریات

استفاده کنندگان از بخش: اعضاء هیئت علمی و دانشجویان وکارکنان دانشگاه تهران

شرایط استفاده از بخش مرجع: استفاده از منابع بخش مرجع فقط در محل امکان پذیر است

خدمات الکترونیکی پایان نامه‌ها

خدمات این بخش شامل کلیه اعضاء هیأت علمی، دانشجویان، و کارکنان دانشگاه تهران با ارائه کارت شناسایی معتبر بوده؛ و نیز کلیه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های کشور با ارائه کارت دانشجویی معتبر می توانند از خدمات این بخش بهره مند گردند.

 

تدکر مهم: در شرایط کنونی (ایام کرونا) از دادن سرویس حضوری (به غیر از دانشجویان دانشگاه تهران) معذوریم و متقاضیان می‌توانند از سرویس آنلاین کتابخانه مرکزی بهره‌مند شوند.

 

جریمه دیرکرد کتاب:

در صورت تخلف از مقررات مربوطه و عدم تمدید به موقع کتب امانی؛ به ازاء هر روز تاخیر؛ مبلغ 500 ریال البته تا 5 روز بدون احتساب تعطیلات؛ و پس از آن به ازای هر روز تاخیر 1000 ریال در نظر گرفته شده است؛ و شخص خاطی تا زمان پرداخت مبلغ جریمه از امانت گرفتن محروم خواهد بود. در صورت تکرار دیرکرد (بیش از سه نوبت) امانت گیرنده علاوه بر جریمه دیرکرد به مدت یک نیمسال تحصیلی از عضویت در کتابخانه محروم خواهد شد و در صورت تکرار؛ عضویت وی باطل می‌گردد و مراتب به اطلاع سایر کتابخانه­های دانشگاه خواهد رسید.

خدمات اطلاع رسانی:

در حال حاضر 34 دستگاه رایانه در کتابخانه موجود است؛ که از این تعداد 22 دستگاه جهت ارائه خدمات الکترونیکی پایان­نامه­ها که تعداد 12 رایانه  به صورت سیستم لمسی و تاچ می­باشند؛ 4 دستگاه جهت جستجوی منابع در طبقه همکف کتابخانه؛ و 8  دستگاه در اختیار کارشناسان بخش­ها جهت ارائه خدمات قرار دارد .هم­چنین کتابخانه مجهز به سیستم اتصال به  اینترنت  بی­سیم و نیز دارای  26میز مطالعه با درگاه اتصال به اینترنت جهت استفاده دانشجویان می باشد .

کلیه مجلات انگلیسی نیز به صورت الکترونیکی و از طریق  پایگاه های اطلاعاتی که دانشگاه تهران  عضو آن است در اختیار مراجعه کنندگان قرار می گیرند. (اطلاعات کتابشناختی 2209 مقاله انگلیسی و 5064 مقاله فارسی در نرم افزار مورد استفاده کتابخانه قابل بازیابی است)

آدرس کوتاه :