مشروح خبر یا مطلب:

اولین‌ پایان‌نامه ها ....

اولین‌ پایان‌نامه ها ....


اولین پایان نامه

اولین پایان نامه ای که به کتابخانه دانشکده مدیریت تحویل گردیده است ؛ در سال 1334 و توسط آقای عباس سالور بوده با عنوان :

"وظایف اداره کارگزینی در تشکیلات دولتی ایران "

که در این پایان نامه به مبحث تشکیلات دولتی ایران و کارگزینی پرداخته است .

مختصری از زندگی آقای عباس سالور:

آقای عباس سالور خدمات خود را از وزارت کشاورزی از سمت منشی شروع کرد و در سمت معاون وزارتخانه به پایان رسانید. به این ترتیب که مدتی رئیس کارپردازی و کارگزینی بود، بعد مقام مدیرکلی یافت، چندی در آن سمت باقی ماند تا اینکه پس از تصویب قانون اصلاحات ارضی برای اجرای آن سازمانی به نام سازمان اصلاحات ارضی به وجود آمد. سالور با سمت معاون وزارت کشاورزی در راس آن سازمان قرار گرفت و نسبت به تشکیل سازمان و پیاده کردن قانون جدیت تامی به خرج داد و برخلاف نظر بعضی که معتقد بودند قانون اصلاحات ارضی قابل اجرا نیست، او با صبر و حوصله و دقت خاص، به اجرای آن قانون پرداخت و آن را سر و سامان بخشید. بعد از آنکه کار اصلاحات ارضی بر محور اصلی خود استوار گردید، سالور به استانداری کرمانشاه مأمور شد. دو سالی در آنجا بود، اصلاحاتی انجام داد، سپس به استانداری خوزستان برگزیده شد و مدت هشت سال در آن استان پهناور مأمور خدمتگزاری مردم بود. سالور پس از استانداری خوزستان، کار حساسی قبول نکرد فقط در دانشکده علوم اداری و مدیریت بازرگانی و دانشکده‏ علوم سیاسی، اجتماعی به تدریس اشتغال داشت. مدتی هم در شرکت گاز از مدیران بود.

* * * * * * * * * * *

اولین پایان‌نامه کارشناسی ارشد (خانم‌ها)

اولین بانوئی که پایان نامه کارشناسی ارشد به دانشکده تحویل داده اند خانم نسرین مرتضوی بوده اند که در سال 1346 پایان نامه خود را با عنوان:

"چگونگی آموزش ضمن خدمت در سازمان برنامه "

که در این پایان نامه موضوعاتی همچون سازمان برنامه و بودجه، و آموزش ضمن خدمت مورد بررسی قرار گرفته است.

متأسفانه از نامبرده نتوانستیم اطلاعاتی کسب کنیم .

وچنانچه عزیزانی هستند که با ایشان آشنائی دارند در قسمت تماس با ما درج بفرمایند موجب امتنان خواهد بود.

* * * * * * * * * * *

اولین رساله دکترا

اولین رساله دکتری که به کتابخانه تحویل داده شده، در سال 1371 و توسط آقای دکتر محمدرضا طاهری با عنوان :

تدوین مدلهای بودجه جامع از طریق بررسی عوامل مؤثر بر آن جهت برنامه ریزی و کنترل در صنعت فولاد ایران با تأکید خاص بر گروه صنعتی فولاد ایران

که در این پایان نامه موضوعاتی همچون بودجه ریزی ؛ بودجه ؛ و الگوهای آن و نیز گروه صنعتی فولاد ایران مورد بحث قرار گرفته است .

در تاریخ شنبه 1/12/1371 دفاعیه رساله دکترای حسابداری آقای محمدرضا طاهری در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده مدیریت و باحضور آقایان دکتر علی رضائیان ریاست دانشکده و دکتر غلامرضا طالقانی معاونت دانشجویی دانشگاه تهران ، دکتر کمال درّانی ریاست دانشکده علوم تربیتی و ریاست مرکز نظارت و سنجش دانشگاه تهران و با حضور اعضاء هیأت داوران ، جمعی از اساتید و دانشجویان برگزار شد . این رساله با عنوان : « تدوین مدلهای بودجه جامع از طریق بررسی عوامل مؤثر بر آن جهت برنامه ریزی و کنترل در صنعت فولاد ایران ( با تأکید خاص بر گروه ملی صنعتی فولاد ایران ) » و با راهنمایی آقای دکتر علی ثقفی و مشاوره آقایان دکتر رضا شباهنگ و دکتر علی جهانخانی و نظارت آقایان دکتر علی رضائیان و دکتر حسن میرزایی اهرنجانی مورد دفاع قرار گرفت و در نمره عالی از سوی هیأت داوران مورد تصویب قرار گرفت .

* * * * * * * * * * *

اولین رساله دکترا (بانوان)

اولین رساله دکتری که توسط بانوان نگاشته شده؛ دفاع گردیده؛ و به کتابخانه تحویل داده شده است مربوط به تز دکتری خانم دکتر لعیا الفت است که در سال 1376 با عنوان :

"توسعه الگوریتمهای حل مسئله جریان یک مسیره با معیار دیرکرد"

به رشته تحریر درآمده است.           

خانم دکتر لعیا الفت ، استاد تمام رشته مدیریت است. ایشان در گروه آموزشی مدیریت صنعتی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی عضویت دارد. که برایشان آرزوی توفیق روزافزون داریم.  

 

 

آدرس کوتاه :